Doba trvání

40 až 60 minut

Anestezie

Nevyžaduje se

Doba pobytu

Ambulantní zákrok

Riziko

Minimální

Rekonvalescence

Rychlá

Přístrojová lymfodrenáž Lymphastim

Přístrojová lymfodrenáž Lymphastim

Přístrojová lymfodrenáž Lymphastim

Lymfatický systém tvoří cévy, které se nepřímo účastní krevního oběhu. Z krevního oběhu z tenkostěnných krevních kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žílami, prosakují do tkání některé bílkoviny. Zabránit hromadění těchto bílkovin v tkáních má za úkol mízní (lymfatický) systém, který tyto bílkoviny, látky jímž se také říká lymfa nebo míza, sbírá a odvádí zpět do žil.Zákrok není hrazen pojišťovnou
Pokud lymfatický systém nepracuje správně může docházet k lymfedému, což je otok, který vzniká nahromaděním lymfy ve tkáni mimo buňky. může se objevit prakticky kdekoliv, nejčastěji na dolních končetinách, rukou, nebo obličeji. Typický je otok horní končetiny u žen, kterým byly při operaci prsu odstraněny lymfatické uzliny v podpaží a lymfa není dostatečně odváděna z končetiny.

Zlepšení Lymfatického Oběhu: Pomáhá rozpohybovat lymfatický systém, což vede k lepšímu odvádění nahromaděných tekutin a toxických látek z těla.
Redukce Otoku a Bolesti: Efektivně zmírňuje otoky končetin a může pomoci snižovat bolesti spojené s lymfedémem nebo pooperačními stavy.
Estetické Výhody: Pomáhá v léčbě celulitidy, zlepšuje trofiku kůže a má pozitivní vliv na celkový vzhled postižených oblastí.

Využití

Na GIA clinic využíváme přístroj Lymphastim především jako doplněk k manuálním lymfodrenážím, detoxikaci a pak pro zlepšení pooperačních stavů po liposukcích či odstranění křečových žil. Po operacích se nasazuje lymfodrenážní přístrojem zhruba po jednom měsíci. Klient dochází na kliniku jedenkrát týdně po dobu pěti týdnů. Další indikace, kdy je vhodné lymfodrenáž použít:
celulitida
detoxikace
lipedém
pooperační = postliposukční
poúrazové stavy
regenerace
syndrom těžkých nohou
úponové bolesti – dolní končetiny
úponové bolesti – horní končetiny
varixy – prevence
zlepšení trofiky kůže
chronické otoky

Průběh zákroku

Klient musí před podstoupením přístrojové lymfodrenážní terapie nejdříve absolvovat krátkou konzultaci s lékařem, aby bylo možné posoudit, zda je pro klienta vhodná. Lékař nejprve manuálně odblokuje základní lymfatická regia na krku, pod pažemi a v tříslech, poté mu jsou nasazeny speciální rukávy či kalhoty, které zajišťují masáž končetin se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných komor, do kterých je vháněn vzduch. Nafukováním jednotlivých komor se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají jemné rytmické tlakové vlny. Program se volí dle požadovaného cíle ošetření. Programy se liší délkou trvání (40 – 60 min) a silou tlaku na vyvíjenou na kůži (20 – 40 milimetrů rtuťového sloupce).

Kontraindikace

Klient nesmí být nemocný, ať už se jedná o akutní či chronické stavy.
Nádorová onemocnění, krvácivé stavy.

Cena zákroku

2000 Kč za sérii pěti sezení.

Vzájemná důvěra je pro nás prioritou, a proto se snažíme nabídnout nejen kvalitní péči, ale také transparentní informace o cenách. 

Často kladené otázky

Je přístrojová lymfodrenáž vhodná pro každého?
Před zákrokem je nutná konzultace s lékařem, který zhodnotí vhodnost terapie v závislosti na individuálním zdravotním stavu klienta.
Jedno sezení trvá 40 až 60 minut. Doporučuje se série pěti sezení, obvykle s frekvencí jedno sezení týdně.
Procedura je obvykle bezbolestná, klienti pociťují jen jemný tlak z nafukování komor přístroje.
Výsledky se liší individuálně a závisí na konkrétním zdravotním stavu a cílech terapie. Někteří klienti mohou pocítit úlevu a zlepšení již po prvních sezeních.

Objednejte se na konzultaci

Stačí vyplnit tento formulář a o zbytek se postaráme my.

Nahrajte až 5 fotek, pokud máte k dispozici:

Další služby

Skákavý-lupavý prst

Argo Plasma

Operace syndromu karpálního tunelu

Léčba hyperhidrózy