Gynekomastie

Příčinou problému, kdy muž má žensky působící prsa je zpravidla zbytněná prsní tkáň, která může být zaviněna hormonálními změnami. Tento problém se nazývá gynekomastie a někdy se může projevit pouze u jednoho prsu. Nežádoucí velikost i tvar se řeší pomocí plastické operace. Po konzultaci zákroku s lékařem je v případě gynekomastie potřebné provést základní ultrazvukové vyšetření. V případě, že je gynekomastie potvrzena, následuje plastický operační zákrok.
Výkon se provádí v celkové anestezii s nutností jednodenní hospitalizace na GIA clinic.
Cena: 46000 Kč
Popis

Při pravé gynekomastii, dochází ke zvětšení prsní žlázy, kterou nelze odstranit liposukcí  a žláza se musí odstranit chirurgicky.  Přesto se liposukce může využít v kombinaci s chirurgickým zákrokem pro odsátí okolních vrstev tuku.
U nepravé gynekomastie tzv. pseudogynekomastie nedochází ke zvětšení prsní žlázy samotné, pouze se v oblasti prsou nahromadí nadbytečný tuk, jenž může být odstraněn liposukcí v lokální anestézii.

Rady pro pacienta
Před zákrokem podstoupí pacient běžná předoperační vyšetření. Požadavky na vyšetření závisí na věku operované osoby. Základní vyšetření zahrnuje EKG, RTG plic, laboratorní vyšetření a některá další. Přesné instrukce obdrží zájemce od lékaře, který vede konzultaci. Odstup od posledního prodělaného infekčního onemocnění alespoň 2 – 3 měsíce.
Je nezbytné vysadit všechny léky, které způsobují zvýšenou krvácivost.
Dva měsíce před výkonem je vhodné vysadit antikoncepci, která zvyšuje riziko embolie.
Den před výkonem nepít alkohol.
Alespoň měsíc před operací nekouřit a minimálně dva týdny po ní. Kouření zhoršuje hojení.
Před operací se nesmí 6 hodin nic pít a jíst. V den operace je vhodné se vykoupat.
Po operaci je nutný jednodenní pobyt ve zdravotnickém zařízení. Může být pociťována lehce štípavá bolest. 2 – 3 dny se v domácí může bolest tišit analgetiky.
Během prvních 14 dní je přísné omezení fyzické námahy, aby se zabránilo nenadálému krvácení a tahu na jizvy.
Návrat do zaměstnání se doporučuje po 7 – 14 dnech.
Přechodně se může objevit citlivost kůže.

Kontraindikace zákroku jsou vysoký krevní tlak, diabetes, srdeční a plicní onemocnění, krvácivé stavy, sklon k embolizaci, léčba karcinomu, aktivní opar aj.

Neváhejte nás kontaktovat na tel.: +420 776 008 004 nebo přes poptávkový formulář zde.

FOTOGALERIE


TOP