Doba trvání

2 hodiny

Anestezie

Lokální

Doba pobytu

Ambulantní zákrok

Riziko

Minimální

Rekonvalescence

Rychlá

Liposukce břicha a boků

Liposukce břicha a boků

Liposukce je zdravotně estetický zákrok, při kterém se odsává tuk z míst, kde došlo k jeho nežádoucímu nahromadění. Metoda slouží primárně ke zlepšení kontur a tvaru postavy, nikoliv k hubnutí. Na klinice dokážeme odebrat tuk velice jemně díky přístroji BODY – JET, který pro odlučování tukových buněk využívá vodní paprsek. Výkon se provádí v lokální anestezii bez následného pobytu na klinice, trvá asi 2 hodiny s minimálním rizikem pro pacienta a zkracuje dobu hojení ve srovnání s jinými způsoby liposukce v lokální nebo celkové anestézii. Zákrok běžně podstupují ženy i muži.

Liposukce přináší nejlepší výsledky u osob s přiměřenou hmotností, které potřebují vyřešit problém nahromadění tuku v místech, kde žádné cviky ani diety neúčinkují. Přirozená pevnost a elasticita kůže hraje velkou roli v tom, jak bude odsátá oblast po zákroku vypadat. Pokud kůže svou elasticitu do značné míry ztratila, je vhodné následně podstoupit proceduru laserového vypnutí kůže TightSculpting ™, aby bylo dosaženo co nejlepšího vzhledu.
Určitá místa na těle jsou zcela nevhodná pro liposukci, a proto se zde zákrok nikdy neprovádí. Jde především o oblast dolní poloviny hýždí, kde by došlo ke svěšení kůže. Jiná místa nejsou tak striktně zakázaná, ale liposukce se na nich také nedoporučuje, protože hrozí vznik nerovností, například v oblasti zad.

Účinné Tvarování Postavy: Liposukce pomáhá odstranit nežádoucí tuk v oblasti břicha a boků, poskytující lepší kontury a proporce těla.
Minimální Invazivnost: Díky použití technologie BODY – JET je zákrok méně invazivní než tradiční liposukce, což znamená menší riziko a kratší dobu hojení.
Okamžité Výsledky: Na rozdíl od hubnutí prostřednictvím diety a cvičení, liposukce poskytuje okamžité a zřetelné výsledky ve zlepšení tvaru a velikosti ošetřované oblasti.

Jak zákrok probíhá

Výkon se provádí v lokální či celkové anestézii, podle povahy místa, které je ošetřováno. Na každém odsávaném místě se se provedou cca 3 operační řezy dlouhé asi 4 – 5 mm.  Místa řezů jsou volena tak, aby byla po zahojení co nejméně viditelná. Zpravidla se tedy vedou v přirozených rýhách těla nebo tam, kde budou zakryty spodním prádlem. Do vytvořených otvorů se vkládá dvoucestná kanyla s tupým zakončením, která přivádí do tkáně paprsek vody, jenž velice jemně odlučuje tukové buňky od tkáně. Zároveň je kanyla spojena s pumpou, která vytváří podtlak a umožňuje nasávání uvolněného tuku do sběrných nádob. Jelikož takto šetrně odebrané tukové buňky se nepoškodí, jsou vhodné pro další použití do míst, kde je žádoucí objem tuku zvýšit. Jedná se o tzv. fat-transfer. Aby byl odběr tuku co nejrovnoměrnější, lékař tvaruje zvolenou oblast vějířovými pohyby. Bezprostředně po zákroku jsou operované plochy zkomprimovány elastickými návleky.
Výsledek operace hodnotíme nejdříve po 3 měsících, kdy odezní i otoky. Konečný výsledek se dá očekávat za 6 až 12 měsíců.

Břicho

Snad nejčastější ošetřovaná oblast. S přibývajícím věkem má tělo tendenci ukládat více tuku, obzvláště v břišní oblasti. Svou roli hraje samozřejmě genetika a u žen pak i změny těla v těhotenství, které mohou přetrvávat i po porodu. Tuk, kterého se potřebujeme zbavit, leží v podkoží na břišní svalové stěně. Liposukce zde dokáže břišní stěnu pěkně vytvarovat.
Liposukce ale nedokáže napravit vystouplé břicho, jež je způsobeno povolením břišní stěny. Pro nápravu rozestoupených svalů a odstranění nadbytečného tuku a kůže volíme operativní zákrok zvaný abdominoplastika.
Aby efekt, který byl dosažen liposukcí zůstal trvale, proberte s lékařem vaše stravovací návyky a druhy cvičení, které brání dalšímu ukládání tuku.

Boky

Pěkné proporce a kontury boků nejenže zlepšují celkový vzezření postavy, ale opticky zvýrazňují obrysy zadečku, kterému propůjčí vyrýsovanější a  zaoblenější tvar. Zeštíhlením boků navíc získají i prsa, která se pak jeví větší. Boky mají ale bohužel také tendenci nabírat tuk, který se chová ke všem dietám a cvičením značně rezistentně. Liposukce je v těchto případech nejjistější metodou, jak dosáhnout štíhlejších boků, po kterých toužíte.

Rady pro pacienta

Před zákrokem podstoupí pacient běžná předoperační vyšetření.
Požadavky na vyšetření závisí na věku operované osoby. Základní vyšetření zahrnuje EKG, RTG plic, laboratorní vyšetření a některá další. Přesné instrukce obdrží zájemce od lékaře, který vede konzultaci. Odstup od posledního prodělaného infekčního onemocnění alespoň 2 – 3 měsíce.
Je nezbytné vysadit všechny léky, které způsobují zvýšenou krvácivost.
Dva měsíce před výkonem je vhodné vysadit antikoncepci, která zvyšuje riziko embolie.
Den před výkonem nepít alkohol.
Alespoň měsíc před operací nekouřit a minimálně dva týdny po ní. Kouření zhoršuje hojení.
Před operací se nesmí 6 hodin nic pít a jíst.
V den operace je vhodné se vykoupat, nenanášet make-up, odlakovat nehty na rukou i nohou.
Po operaci většího rozsahu je nutný jednodenní pobyt ve zdravotnickém zařízení.
V den propuštění se odstraňují drény.
Může být pociťována lehce štípavá bolest. 2 – 3 dny se v domácí může bolest tišit analgetiky.
Během prvních 14 dní je přísné omezení fyzické námahy, aby se zabránilo nenadálému krvácení a tahu na jizvy.
Návrat do zaměstnání se doporučuje po 7 – 14 dnech.
Přechodně se může objevit citlivost kůže či asymetrie způsobená ještě nevstřebanou tekutinou, která byla do těla během výkonu vpravena.

Kontraindikace zákroku jsou vysoký krevní tlak, diabetes, srdeční a plicní onemocnění, krvácivé stavy, sklon k embolizaci, léčba karcinomu, aktivní opar aj.

Cena zákroku

Bude upřesněno po konzultaci

Vzájemná důvěra je pro nás prioritou, a proto se snažíme nabídnout nejen kvalitní péči, ale také transparentní informace o cenách. 

Často kladené otázky

Jaká je účinnost liposukce na břicho a boky?
Liposukce je velmi účinná v odstranění lokálních tukových hromad a zlepšení obrysů a tvaru oblasti břicha a boků.
Plné zotavení se obvykle očekává během několika týdnů, ale klienti mohou obvykle obnovit běžné aktivity do několika dnů po zákroku.
Zákrok může přinést běžná chirurgická rizika, jako jsou infekce, modřiny, otoky a asymetrie. Vzácně mohou nastat komplikace spojené s anestézií.
Liposukce odstraní tukové buňky trvale, ale pro udržení výsledků je důležité dodržování zdravého životního stylu a stabilní hmotnosti.

Objednejte se na konzultaci

Stačí vyplnit tento formulář a o zbytek se postaráme my.

Nahrajte až 5 fotek, pokud máte k dispozici:

Další služby

Argo Plasma

Operace tříselné kýly

Liposukce stehen, hýždí a ostatních částí těla

Operace pupeční kýly