Doba trvání

2 hodiny

Anestezie

Celková

Doba pobytu

Ambulantní zákrok

Riziko

Standardní

Rekonvalescence

Do 2 týdnů

Operace očních víček

Operace očních víček

Operace očních víček neboli blefaroplastika patří k nejžádanějším zákrokům v plastické chirurgii. Primárně řeší pokles kůže na horních i dolních víčkách. Víčka se mohou operovat zvlášť nebo i zároveň. Zákrok mimo estetické stránky má i léčebný efekt, jelikož odstraňuje tlak povislých horních víček na oči, který může způsobovat jejich bolestivost. Navíc bývají pacienti příjemně překvapení, jak se jim po zákroku rozšíří zorné pole.

Zlepšení vidění a zorného pole: U klientů s povislými horními víčky může operace odstranit tlak na oči a rozšířit zorné pole, což zlepšuje vidění.
Estetické vylepšení: Operace odstraňuje přebytečnou kůži a tukové polštářky, což vede k osvěžení a omlazení vzhledu oční oblasti.
Minimalizace vrásek a odstranění "unaveného" vzhledu: Kromě zlepšení kontur očních víček také částečně vyhlazuje vrásky kolem očí, dodává obličeji svěží a odpočatý vzhled.

Operace dolních očních víček – klasická operace

Při operaci dolních víček odstraníme nadbytečnou kůži v oblasti dolních víček a výkon doplňujeme o odstranění tukových polštářků v této oblasti. Při výkonu částečně vyhlazujeme i vrásky kolem očí, a v případě nutnosti i vypínáme okrouhlý sval oční, nebo provádíme zpevnění vazu koutku oka. Zákrok se na GIA clinic provádí jako ambulantní, na přání pacienta může být proveden v tzv. analgosedaci – částečné uspání pacienta, kdy může být za dvě hodiny odvezen domů i v celkové anestezii. U operace v celkové anestezii je nutný jednodenní následný pobyt na GIA clinic.

Operace dolních očních víček (blefaroplastika) – laserová operace

Zlepšení vzhledu dolních očních víček. Při operaci dolních víček na GIA clinic při využití laseru odstraňujeme tukové polštářky v oblasti dolních víček a působením laseru redukujeme volnou kůži v této oblasti, řez je veden z vnitřní strany víčka bez zřetelné jizvy. Výhodou oproti klasické operaci je, že po zákroku nezůstává žádná viditelná jizva, pacient je operován v analgosedaci pod kontrolou anesteziologa, bez nutnosti pobytu na GIA clinic a zkracuje se doba hojení. Na tento typ zákroku je třeba přesně vybrat klinický nález. Tam, kde je žádoucí více redukovat kožní převis, je výhodnější klasická operace.

Operace horních očních víček

GIA clinic nabízí zlepšení vzhledu horních očních víček odstraněním kožních nadbytků horních víček se současným odstraněním tukových váčků, v případě potřeby zpevnění nebo posun vazu zevního očního koutku. Tato operační metoda je nejvíce žádaná, přináší klientům úlevu od tíhy očních převisů a váčků. Po operaci se cítí mladší a velmi svěží.

Rady pro pacienta

Před operací nebudete brát léky, které způsobují snížení srážlivosti krve (acylpyrin, warfarin atd.).
Je vhodné před zákrokem přestat kouřit, aby se dobře prokrvené tkáně mohly rychleji hojit.
Dále si pořiďte sluneční brýle, gelové sáčky na chlazení, sterilní gázu, borovou vodu. Po operaci si zajistěte odvoz, protože není vhodné několik dnů řídit.
Po operaci se stehy odstraňují asi 7. den. Otoky a podlitiny jsou viditelné hlavně v prvních dnech po operaci, po 14 dnech jsou již velmi malé.
Alespoň 7 dní nepoužívejte make-up.
Vyhněte se po jeden týden namáhavým aktivitám.
Pokud nosíte kontaktní čočky, nenasazujte si je alespoň 2 týdny.
Několik dní spěte s výše podloženou hlavou.
Aplikujte předepsané kapky a masti.
Oči si netřete ani neškrabte.
Celkový vzhled víček se hodnotí po 3 až 6 měsících, kdy dojde k úplnému zhojení jizev.

Cena zákroku

Od 46 000 Kč

Vzájemná důvěra je pro nás prioritou, a proto se snažíme nabídnout nejen kvalitní péči, ale také transparentní informace o cenách. 

Často kladené otázky

Jak dlouho trvá rekonvalescence po operaci očních víček?
Po operaci jsou otoky a podlitiny obvykle viditelné hlavně v prvních dnech, většina se výrazně sníží během 14 dní. Stehy se odstraňují asi po týdnu.
Celkový vzhled víček se hodnotí po 3 až 6 měsících, kdy dojde k úplnému zhojení jizev.
Většina pacientů hlásí minimální bolest, která je dobře kontrolovatelná pomocí analgetik předepsaných lékařem.
Standardní rizika zahrnují otoky, podlitiny, drobné asymetrie v hojení a vzácně infekci. Vážnější komplikace jsou velmi neobvyklé.

Objednejte se na konzultaci

Stačí vyplnit tento formulář a o zbytek se postaráme my.

Nahrajte až 5 fotek, pokud máte k dispozici:

Další služby

Estetická aplikace botulotoxinu

Aplikace regeneračních preparátů

Estetické výplně s kyselinou hyaluronovou

Přenesení tuku do ostatních částí těla