Doba trvání

2 hodiny

Anestezie

Celková

Doba pobytu

Ambulantní zákrok

Riziko

Standardní

Rekonvalescence

Do 2 týdnů

Operace očních víček

Operace očních víček

Operace očních víček neboli blefaroplastika patří k nejžádanějším zákrokům v plastické chirurgii. Primárně řeší redukci pokleslé kůže na horních i dolních víčkách spolu s odstraněním tukových prolapsů. Horní a dolní víčka je možné operovat zvlášť nebo i společně. Zákrok mimo estetické stránky přináší i léčebný efekt, jelikož odstraňuje tlak povislých horních víček na oči, který je často příčinou zvýšené únavy a bolestivosti očí. Od bolestí očí se navíc mohou rozvinout i úporné migrény. Po operaci pacienti často oceňují i rozšíření periferního vidění.

Zlepšené vidění a rozšíření zorného pole: U klientů s povislými horními víčky může operace odstranit tlak na oči a rozšířit zorné pole, což celkově zlepšuje vidění.
Estetické vylepšení: Operace odstraňuje přebytečnou kůži a vyhřezlé tukové polštářky, které u očí vytváří výrazné váčky (pytlíky). Zákrok omladí vzhled oční oblasti.
Minimalizace vrásek a odstranění "unaveného" vzhledu: Kromě zlepšení kontur očních víček zákrok částečně dokáže vyhladit i vrásky v okolí očí. Obličej získává svěží a odpočatý vzhled.

Operace horních očních víček

GIA clinic nabízí zlepšení vzhledu horních očních víček odstraněním kožních nadbytků horních víček se současným odstraněním tukových váčků, v případě potřeby zpevnění nebo posun vazu zevního očního koutku. Tato operační metoda je nejvíce žádaná, přináší klientům úlevu od tíhy očních převisů a tukových prolapsů.

Operace dolních očních víček – klasická operace

Při operaci dolních víček odstraníme nadbytečnou kůži v oblasti dolních víček a výkon doplňujeme o odstranění tukových polštářků v této oblasti. Při výkonu částečně vyhlazujeme i vrásky kolem očí a v případě nutnosti vypínáme okrouhlý sval oční, nebo provádíme zpevnění vazu koutku oka. Zákrok se na GIA clinic provádí jako ambulantní, na přání pacienta může být proveden i v tzv. analgosedaci – částečné uspání pacienta. Po zákroku v analgosedaci odchází pacient z kliniky po 2 hodinách. U operace v celkové anestezii je nutný jednodenní pobyt na GIA clinic.

Operace dolních očních víček – transkonjuktivální laserová blefaroplastika

Při operaci dolních víček s využitím laseru odstraňujeme tukové polštářky v oblasti dolních víček a působením laseru se i redukuje volná kůže v této oblasti. Řez je veden z vnitřní strany víčka, takže po zákroku nezůstává žádná viditelná jizva. Pacient je operován v analgosedaci pod kontrolou anesteziologa. 2 hodiny po zákroku odchází pacient domů. Operace se vyznačuje rychlým hojením. Pro tento typ zákroku je však nutné vybrat vhodného pacienta. Tam, kde je žádoucí více redukovat kožní převis, je výhodnější klasická operace.

Vhodné kombinace s dalšími zákroky

Niťový lifting Aptos – miniinvazivní vypnutí pokožky obličeje Více zde

Neinvazivní laserové omlazení a vypnutí pokožky Více zde

Rady pro pacienta

Před operací nebudete brát léky, které způsobují snížení srážlivosti krve (acylpyrin, warfarin atd.).
Před zákrokem je vhodné přestat kouřit, aby se dobře prokrvené tkáně mohly rychleji hojit.
Pořiďte si sluneční brýle, gelové sáčky na chlazení, sterilní gázu, borovou vodu. Po operaci si zajistěte odvoz, protože několik dnů nebudete moci řídit.
Po operaci se stehy odstraňují asi 7. den. Otoky a podlitiny jsou viditelné hlavně v prvních dnech po operaci, po 14 dnech jsou již velmi malé.
Alespoň 7 dní nepoužívejte make-up.
První týden po zákroku se vyhýbejte namáhavým aktivitám.
Pokud nosíte kontaktní čočky, nenasazujte si je alespoň 2 týdny.
Několik dní spěte s výše podloženou hlavou.
Aplikujte předepsané kapky a masti.
Oči si netřete ani neškrabte.
Celkový vzhled víček se hodnotí po 3 až 6 měsících, kdy dojde k úplnému zhojení jizev.

Cena zákroku

Od 46 000 Kč

Vzájemná důvěra je pro nás prioritou, a proto se snažíme nabídnout nejen kvalitní péči, ale také transparentní informace o cenách. 

Často kladené otázky

Jak dlouho trvá rekonvalescence po operaci očních víček?
Po operaci jsou otoky a podlitiny obvykle viditelné hlavně v prvních dnech, většina vymizí během 14 dní. Stehy se odstraňují přibližně po jednom týdnu.
Celkový vzhled víček se hodnotí po 3 až 6 měsících, kdy dojde k úplnému zhojení jizev.
Většina pacientů hlásí minimální bolest, která je dobře kontrolovatelná pomocí analgetik předepsaných lékařem.
Standardní rizika zahrnují otoky, podlitiny, drobné asymetrie v hojení a vzácně infekci. Vážnější komplikace jsou velmi neobvyklé.

Objednejte se na konzultaci

Stačí vyplnit tento formulář a o zbytek se postaráme my.

Nahrajte až 5 fotek, pokud máte k dispozici:

Další služby

Estetická aplikace botulotoxinu

Aplikace regeneračních preparátů

Estetické výplně s kyselinou hyaluronovou

Přenesení tuku do ostatních částí těla