Doba trvání

30-40 minut

Anestezie

Znecitlivující krém

Doba pobytu

Ambulantní zákrok

Riziko

Minimální

Rekonvalescence

Rychlá

Odstranění svědění zevního genitálu po menopauze

Odstranění svědění zevního genitálu po menopauze

Laserových zákroků, které se týkají ženských intimních partií, je již široká škála – vedle léčby inkontinence neboli úniku moči, vaginální rejuvenace a zpevnění vaginálního kanálu neboli omlazení pochvy je i možnost odstranit svědění zevního genitálu po hormonálních změnách, které způsobí menopauza. GIA clinic s.r.o. napomáhá ženám s těmito problémy za pomocí laseru FOTONA. Laserem ovlivňujeme i části těla, které jsou pro běžné okolí vidět, odstranění svědění není však estetickým zákrokem, ale vrátí ženě pozitivní vjem svého těla a je záležitostí zlepšení kvality psychiky a běžného osobního života.

Po hormonálních změnách způsobených menopauzou vznikají u mnoha žen problémy, jako je pálení a svědění zevního genitálu, pocit suchosti a podrážděnost, což zapříčiní negativní dopad nejen na psychiku každé ženy a na její osobní život.
Následkem hormonálních změn, které žena při menopauze prožívá, je mimo výše uvedeného problému, v podobě svědění zevního genitálu, v neposlední řadě i zhoršení sexuálního života, neboť suchost, podrážděnost a citlivost vagíny nedovolí ženě, a tím ani jejímu partnerovi, takového prožitku a uspokojení z milování.
V některých případech je dokonce pohlavní styk pro partnery bolestivý a může dojít i k mírnému krvácení při styku.
Díky tomuto laserovému zákroku je svědění odstraněno a žena tak získá i další benefit, a to kvalitnější sexuální zážitek, navrácení plnohodnotného života a tak i zlepšení psychiky.
Odstranění svědění za pomoci  laseru FOTONA je zákrok vhodný pro každou ženu, která se potýká s tímto problémem v oblasti svých intimních partií, neboť zlepšuje vlhkost – lubrikaci pochvy.
Zákrok je pro ženu zcela bezpečný, neinvazivní, bezbolestný, bez chirurgických řezů a krvácení a je velmi rychlý s rychlým nástupem účinku.

Zlepšení Kvality Života: Odstranění svědění a podrážděnosti zvyšuje komfort ženy v každodenním životě, zlepšuje psychickou pohodu a sebedůvěru.
Obnova Intimního Zdraví: Laserový zákrok podporuje regeneraci vaginální tkáně, zlepšuje vlhkost a lubrikaci pochvy, což má pozitivní vliv na sexuální zdraví a zážitky.
Bezpečnost a Komfort: Zákrok je neinvazivní, bezbolestný a prováděný bez potřeby chirurgických řezů nebo krvácení, což umožňuje rychlý nástup účinku a minimální diskomfort.

Před laserovým zákrokem

Prvním krokem je předchozí konzultace, jejímž cílem je maximální informovanost klientky – o průběhu zákroku, o případných rizikách zákroku, kontraindikacích a případných komplikacích.
Klientka musí mít od svého gynekologického lékaře za sebou běžná vyšetření a výsledky z cytologického vyšetření. Samotné požadavky na vyšetření vycházejí ze zdravotního stavu či věku klientky.
není potřeba vysazovat či přerušovat stabilně ordinovanou antikoncepci.
Při pravidelném menstruačním cyklu je vhodné operaci načasovat tak, aby byl termín laserového zákroku po menstruaci, nikoli před ní.
Během menstruačního cyklu se operační výkon neprovádí.
Před zákrokem by se měla klientka chránit před infekcí a nachlazením, nesmí být aktivní opar rtu.
Hodnotí se aktuální zdravotní stav – důležité je, aby se klientka chránila před onemocněním.
24 hodin před výkonem doporučujeme neužívat alkoholické nápoje a kávu.
Je vhodné se v den výkonu vykoupat, nemazat se žádnými tělovými mléky a krémy, neholit se v operované oblasti (oholit se den předem).
Před zákrokem odložit snímatelné protézy, brýle, šperky, kontaktní čočky, naslouchadla.

Průběh laserového zákroku

Léčba odstranění svědění, podráždění a pálení zevního genitálu u žen, je zákrok prováděný ambulantně, bez použití anestezie, pouze s použitím znecitlivujícího krému.
Klientka leží na operačním stole v gynekologické poloze.
Opět je klientce vysvětleno, co a jak bude probíhat.
Následně je zasunut speciální nástavec laseru FOTONA do oblasti pochvy (jedná se o úzkou patentovanou hlavici).
Laserový paprsek poté působí zářením na vaginální tkáň – poševní sliznice, čímž se stimuluje tvorba nových buněk pochvy  –  remodelace nových kolagenových vláken na poševní stěně. Tkáň je stimulována, čímž se zlepší přirozené pH pochvy, suchost, pocit pálení a podrážděnosti je odstraněn a je opět navrácena vaginální sekrece neboli přirozená lubrikace.
Samotný zákrok zpravidla trvá  30 – 40 minut.

Po zákroku

Tento zákrok nevyžaduje žádné speciální doporučení.
Návrat do zaměstnání či odchod domů lze cca po 30 minutách po zákroku.
Je vhodné se po laserovém zákroku vyhýbat saunování, soláriu a koupání.
Co se týká sexuální aktivity – zde samozřejmě záleží na tom, jak se žena cítí, avšak citlivost intimních partií klientce, ve většině případů, nedovolí sexuální aktivitu nejméně 5 – 7 dní po aplikaci laseru.
Pozdržením veškerých aktivit, které nepříznivě ovlivňují hojivost, musí zvážit v domácím prostředí sama klientka, musí neustále dbát na svoji bezpečnost a nezapomínat na doporučení od lékaře.
Následná péče klientkou je nedílnost součástí úspěchu každého zákroku.
V domácím prostředí je případná bolest zvládána s běžně dostupnými analgetiky, které operatér doporučí užívat (běžně postačí brát po dobu 2 – 3 dnů).
Další doporučení a informace budou předány lékařem následně po zákroku.
Výsledek laserového zákroku průběžně sledujeme na osobních kontrolách u nás na GIA clinic s.r.o., ale již po uplynutí 1 měsíce by měla klientka cítit pozitivní změnu.
Výrazné zlepšení by pak mělo nastat do 3 měsíců po zákroku.
Je možné sezení opakovat ještě jedenkrát pokud není efekt po prvním ošetření takový, jaký klientka očekávala.
Na GIA clinic s.r.o. chceme, aby byl výsledek co nejlepší – je to však velmi individuální a záleží pak jen na samotné klientce a jejím přání.

Kontraindikace zákroku

Záleží na daném onemocnění a na celkovém zdravotním stavu.
Mezi hlavní kontraindikace patří: infekt akutní či chronický, opar rtu, autoimunitní onemocnění, závažné alergické stavy, akutní fáze maligního onemocnění, těhotenství či kojení a další vážná onemocnění zjištěná během pohovoru s klientkou – zájemkyní o daný výkon.

V den zákroku si vezměte s sebou

  • cytologické vyšetření – výsledky (pokud jste jej již neposlala emailem)
  • léky, které klientka pravidelně užívá
  • věci osobní potřeby
  • kopii dokladu o zaplacení zákroku nebo zálohy, případně stanovenou částku v hotovosti. Pokud bude Vaše platba realizována  platební kartou, doporučujeme předem ověřit výši limitu denního výběru.

Cena zákroku

14 500 Kč

Vzájemná důvěra je pro nás prioritou, a proto se snažíme nabídnout nejen kvalitní péči, ale také transparentní informace o cenách. 

Často kladené otázky

Jak dlouho trvá, než uvidím výsledky?
Pozitivní změny jsou obvykle cítit již po prvním měsíci, s výrazným zlepšením do 3 měsíců po zákroku.
Ne, zákrok je bezbolestný, prováděný bez anestezie, pouze s použitím znecitlivujícího krému.
Doporučuje se vyhýbat sauně, soláriu a koupání na krátkou dobu. Sexuální aktivitu je vhodné omezit na 5–7 dní po zákroku.
Ano, zákrok může pomoci předcházet problémům, jako je suchost pochvy, podrážděnost a určitým formám inkontinence.

Objednejte se na konzultaci

Stačí vyplnit tento formulář a o zbytek se postaráme my.

Nahrajte až 5 fotek, pokud máte k dispozici:

Další služby

Odstranění znamének, hemangiomů, výběžků a kožních defektů

Pigmentové a vaskulární léze

Laserové tvarování těla a vypínání kůže

Ošetření metličkových žil – laser