Doba trvání

Několik hodin

Anestezie

Celková

Doba pobytu

Dle rozsahu zákroku

Riziko

Standardní

Rekonvalescence

Několik týdnů až měsíců

Rekonstrukce prsu

Rekonstrukce prsu

Ztráta části nebo celého prsu v důsledku boje s karcinomem je pro pacientky vždy zlá zpráva. Aby se žena dokázala s nevyhnutelným zákrokem lépe vyrovnat a naplánovat co dál, je dobré, když je dopředu informována, jaké možnosti skýtá současná rekonstrukční plastická chirurgie.

GIA clinic se zaměřujeme především na postupy, které jsou co nejšetrnější k pacientce a zároveň umožňují dosahovat v rámci daných možností pěkných estetických výsledků. Konkrétní postup volí lékař po dohodě s pacientkou.
Obnovení tělesného vzhledu a sebevědomí: Rekonstrukce prsu pomáhá obnovit vzhled prsu po mastektomii, což může výrazně zlepšit sebevědomí a pocit ženskosti pacientek.
Různé možnosti rekonstrukce: Pacientky mohou vybírat mezi různými metodami, jako je použití vlastního tuku, vložení implantátů nebo kombinace obou předešlých metod, což umožňuje individualizovaný přístup k rekonstrukci.
Zlepšení kvality života: Rekonstrukce může pomoci pacientkám cítit se lépe ve svém těle a zlepšit jejich celkovou kvalitu života po boji s rakovinou prsu.

Pokud žena uvažuje o rekonstrukci prsu ještě před jeho odstraněním, měla by sama vyhledat plastického chirurga a s ním celou situaci probrat. To umožní plastickému chirurgovi dohodnout s ošetřujícími lékaři a chirurgy postup, aby odebrání prsu proběhlo co nevhodněji vzhledem k následné rekonstrukci. O tom, kdy samotná rekonstrukce bude moci proběhnout, rozhoduje především ošetřující onkolog.

Způsoby rekonstrukce

Vše se odvíjí od toho, kolik tkáně bylo z původního prsu zachováno. Samozřejmě záleží i na její kvalitě. V ideálním případě, kdy prsní tkáně je dostatek, může se přikročit k přenosu tuku, vsunutí implantátu nebo ke kombinaci obou metod.

Přenos tuku (lipotransfer)

Z těla pacientky nejčastěji z břicha a stehen se šetrnou liposukční metodou odebere tuk, který poslouží jako výplň prsou. Obrovská výhoda této metody spočívá v tom, že se prs vyplňuje materiálem, který je tělu vlastní a na novém místě je přijat bez komplikací. Tělo je ovšem schopno při jedné proceduře přijmout jen určité množství tuku, protože okolní tkáň se s ním musí propojit a začít jej řádně vyživovat. Nadbytečný neintegrovaný tuk by na novém místě nedokázal přežít. Z tohoto důvodu se procedura opakuje cca 4x, aby bylo dosaženo plného objemu prsu. Právě z důvodu přenosu tuku využíváme na GIA clinic liposukční přístroj Body-jet, který dovoluje odebírat tukové buňky pomocí vodního paprsku bez toho, aby je poškodil. Díky tomu na novém místě přežívá až 85 % tukových buněk.

Implantát

Implantáty jsou v dnešní době jedním z hlavních pomocníků při rekonstrukci prsu. Implantátů je dnes sice na výběr celá řada, je ale zapotřebí vybrat ten skutečně nejvhodnější. Zde jsou neocenitelné zkušenosti plastického chirurga. GIA clinic od svého počátku spolupracovala se všemi renomovanými výrobci prsních implantátů, kteří jsou na českém trhu. Proto věříme, že dokážeme výhody i nevýhody jednotlivých implantátů vzhledem ke konkrétní rekonstrukci nezaujatě porovnat a zvolit ten správný. Pokud byl odstraněn jen jeden prs, bude možná z důvodu dosažení souměrnosti navržena i modelace zdravého prsu.

Přenos tuku + implantát

Poměrně častý způsob rekonstrukce prsu, jehož cílem je vytvořit nový prs tak, aby vypadal co nejpřirozeněji a aby stopy po proběhlém odstranění byly co nejméně patrné. Jelikož se jedná o kombinovanou techniku, nabízí se různé možnosti, které budou s pacientkou podrobně probrány při konzultaci.

Pokud bylo nutné odebrat pacientce hodně tkáně a kůže na hrudníku přirostla aniž by poskytovala dostatek prostoru pro implantát, musí se nejprve požadovaný prostor vytvořit. Řešením je tkáňový expandér, který se operačně vloží pod kůži, kde zůstává po několik měsíců. Expandér se postupně naplňuje sterilním fyziologickým roztokem, až se tkáň díky své elasticitě nakonec roztáhne do požadované velikosti. Doplňování objemu expandéru probíhá ambulantně, kdy je roztok přidáván přes integrovanou vstřikovací komůrku. Expandér je vyjmut při vkládání trvalého implantátu.

Po úspěšné rekonstrukci je zpravidla nutné znovu vytvořit i prsní dvorec a bradavku.

Cena zákroku

40 000 Kč

Vzájemná důvěra je pro nás prioritou, a proto se snažíme nabídnout nejen kvalitní péči, ale také transparentní informace o cenách. 

Často kladené otázky

Jak dlouho trvá zotavení po rekonstrukci prsu?
Zotavení závisí na typu zákroku, ale obvykle trvá několik týdnů až několik měsíců pro úplné uzdravení.
Standardní rizika zahrnují infekci, krvácení, problémy s implantáty (pokud se používají) a možné změny citlivosti.
U většiny případů je nutné zdravý prs zmodelovat, aby velikostí a tvarově odpovídal nově zrekonstruovanému prsu.
Výsledky mohou být dlouhodobé, ale vzhled prsů se může postupně měnit s věkem a hormonálními změnami.

Objednejte se na konzultaci

Stačí vyplnit tento formulář a o zbytek se postaráme my.

Nahrajte až 5 fotek, pokud máte k dispozici:

Další služby

Léčba jizev, strií a hlubokých vrásek

Gynekomastie

Permanentní make-up prsního dvorce

Zmenšení prsních dvorců