Rekonstrukce prsu

Ztráta části nebo celého prsu v důsledku boje s karcinomem je pro pacientky vždy zlá zpráva. Aby se žena dokázala s nevyhnutelným zákrokem lépe vyrovnat a naplánovat co dál, je dobré, když je dopředu informována, jaké možnosti skýtá současná rekonstrukční plastická chirurgie.

GIA clinic se zaměřujeme především na postupy, které jsou co nejšetrnější k pacientce a zároveň umožňují dosahovat v rámci daných možností pěkných estetických výsledků. Nejvhodnější konkrétní postup volí lékař po dohodě s pacientkou.
Cena: 40000 Kč
Popis

Pokud žena uvažuje o rekonstrukci prsu ještě před jeho odstraněním, měla by sama vyhledat plastického chirurga a s ním celou situaci probrat. To umožní plastickému chirurgovi dohodnout s ošetřujícími lékaři a chirurgy postup, aby odebrání prsu proběhlo co nevhodněji vzhledem k následné rekonstrukci. O tom, kdy samotná rekonstrukce bude moci proběhnout, rozhoduje především ošetřující onkolog.

Způsoby rekonstrukce
Vše se odvíjí od toho, kolik tkáně bylo z původního prsu zachováno. Samozřejmě záleží i na její kvalitě. V ideálním případě, kdy prsní tkáně je dostatek, může se přikročit k přenosu tuku, vsunutí implantátu nebo ke kombinaci obou metod.

Přenos tuku (lipotransfer)
Z těla pacientky nejčastěji z břicha a stehen se šetrnou liposukční metodou odebere tuk, který poslouží jako výplň prsou. Obrovská výhoda této metody spočívá v tom, že se prs vyplňuje materiálem, který je tělu vlastní a na novém místě je přijat bez komplikací. Tělo je ovšem schopno při jedné proceduře přijmout jen určité množství tuku, protože okolní tkáň se s ním musí stihnout propojit a začít jej řádně vyživovat. Nadbytečný neintegrovaný tuk by na novém místě nedokázal přežít. Z tohoto důvodu se procedura opakuje cca 4x, aby bylo dosaženo plného objemu prsu. Právě z důvodu přenosu tuku využíváme na GIA clinic liposukční přístroj Body-jet, který dovoluje odebírat tukové buňky pomocí vodního paprsku bez toho, aby je poškodil. Díky tomu na novém místě přežívá až 85 % tukových buněk.

Implantát
Implantáty jsou v dnešní době jedním z hlavních pomocníků při rekonstrukci prsu. Implantátů je dnes sice na výběr celá řada, je ale zapotřebí vybrat ten skutečně nejvhodnější. Zde jsou neocenitelné zkušenosti plastického chirurga. GIA clinic od svého počátku spolupracovala se všemi renomovanými výrobci prsních implantátů, kteří jsou na českém trhu. Proto věříme, že dokážeme výhody i nevýhody jednotlivých implantátů vzhledem ke konkrétní rekonstrukci nezaujatě porovnat a zvolit ten správný. Pokud byl odstraněn jen jeden prs, bude možná z důvodu dosažení souměrnosti navržena i modelace druhého prsu.

Přenos tuku + implantát
Poměrně častý způsob rekonstrukce prsu, jehož cílem je vytvořit nový prs tak, aby vypadal co nejpřirozeněji a aby stopy po proběhlém odstranění byly co nejméně patrné. Jelikož se jedná o kombinovanou techniku, nabízí se různé možnosti, které budou s pacientkou probrány při konzultaci.

Pokud bylo nutné odebrat pacientce hodně tkáně a kůže na hrudníku přirostla aniž by poskytovala dostatek prostoru pro implantát, musí se nejprve požadovaný prostor vytvořit. Řešením je tkáňový expandér, který se operačně vloží pod kůži, kde zůstává po několik měsíců. Expandér se postupně naplňuje sterilním fyziologickým roztokem, až se tkáň díky své elasticitě nakonec roztáhne do požadované velikosti. Doplňování objemu expandéru probíhá ambulantně, kdy je roztok přidáván přes integrovanou vstřikovací komůrku. Expandér je vyjmut při vkládání trvalého implantátu.

Po úspěšné rekonstrukci je zpravidla nutné znovu vytvořit i prsní dvorec a bradavku. K uvedenému tématu získáte informace zde: Rekonstrukce prsních dvorců

Neváhejte nás kontaktovat na tel.: +420 776 008 004 nebo přes poptávkový formulář zde.

1) Na snímcích pacientka před a po rekonstrukci prsu přenosem tuku (4x) + tetováž bradavky a prsního dvorce.

rekonstrukce - lipotransfer před.jpgrekonstrukce- lipotransfer - po.jpg

2) Na snímcích pacientka před a po rekonstrukci prsu přenosem tuku (4x) + tetováž bradavky a prsního dvorce. Celá rekostrukce trvala přesně jeden rok.

 před L 1po L 1

 


TOP