Přístrojová lymfodrenáž Lymphastim

Lymfatický systém tvoří cévy, které se nepřímo účastní krevního oběhu. Z krevního oběhu z tenkostěnných krevních kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žílami, prosakují do tkání některé bílkoviny. Zabránit hromadění těchto bílkovin v tkáních má za úkol mízní (lymfatický) systém, který tyto bílkoviny, látky jímž se také říká lymfa nebo míza, sbírá a odvádí zpět do žil.

Přístrojová lymfodrenáž Lymphastim - lymphastim2

CENA 2.000,- Kč za 5 sezení

Zákrok není hrazen pojišťovnou

Pokud lymfatický systém nepracuje správně může docházet k lymfedému, což je otok, který vzniká nahromaděním lymfy ve tkáni mimo buňky. může se objevit prakticky kdekoliv, nejčastěji na dolních končetinách, rukou, nebo obličeji. Typický je otok horní končetiny u žen, kterým byly při operaci prsu odstraněny lymfatické uzliny v podpaží a lymfa není dostatečně odváděna z končetiny.

Využití
Na GIA clinic využíváme přístroj Lymphastim především jako doplněk k manuálním lymfodrenážím, detoxikaci a pak pro zlepšení pooperačních stavů po liposukcích či odstranění křečových žil. Po operacích se nasazuje lymfodrenážní přístrojem zhruba po jednom měsíci. Klient dochází na kliniku jedenkrát týdně po dobu pěti týdnů. Další indikace, kdy je vhodné lymfodrenáž použít:

celulitida
detoxikace
lipedém
pooperační = postliposukční
poúrazové stavy
regenerace
syndrom těžkých nohou
úponové bolesti – dolní končetiny
úponové bolesti – horní končetiny
varixy – prevence
zlepšení trofiky kůže
chronické otoky

Klient musí před podstoupením přístrojové lymfodrenážní terapie nejdříve absolvovat krátkou konzultaci s lékařem, aby bylo možné posoudit, zda je pro klienta vhodná. Lékař nejprve manuálně odblokuje základní lymfatická regia na krku, pod pažemi a v tříslech, poté mu jsou nasazeny speciální rukávy či kalhoty, které zajišťují masáž končetin se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných komor, do kterých je vháněn vzduch. Nafukováním jednotlivých komor se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají jemné rytmické tlakové vlny. Program se volí dle požadovaného cíle ošetření. Programy se liší délkou trvání (40 – 60 min) a silou tlaku na vyvíjenou na kůži (20 – 40 milimetrů rtuťového sloupce).
Po lymfodrenáži je nutné dostatečné pít, protože dochází k aktivizaci lymfatického systému.

Kontraindikace
Klient nesmí být nemocný, ať už se jedná o akutní či chronické stavy.
Nádorová onemocnění, krvácivé stavy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print