MUDr. Jiřina Šilhánková radí

Dnešní hektický způsob života, bohužel, vede k nadváze a nedostatku času ke shazování přebytečných kil.

Chtěla byste mít do léta sexy křivky v plavkách, ale nechcete se trápit zbytečnými dietami a hodiny se mučit ve fitness centru?

MUDr. Jiřina Šilhánková radí - silhakova1.11

Nebo patříte do skupiny těch, kteří cvičí, zdravě se stravují, ale přesto Vás trápí problematické partie, které se Vám nedaří shodit? Boky, bříško a vnější stehna jsou místa, kde se nejčastěji ukládají nežádoucí tukové zásoby, kterých se dá zbavit velmi obtížně.

Tzv. vodní liposukce přístrojem body-jet® může být řešením právě pro Vás. Je to způsob, jak se zbavit přebytečného tuku bezbolestně a s velmi rychlým návratem do běžného života.

Přečtěte si rozhovor s primářkou GIA Clinic MUDr. Jiřinou Šilhánkovou, která na své klinice vodní liposukci s přístrojem body-jet® provádí.

MUDr. Jiřina Šilhánková radí - silhakova1.22

V jakém případě doporučujete ženě podstoupit liposukci?

Vhodná kandidátka na liposukci by měla být především celkově zdravá, to považuji za úplně zásadní. Při určitých onemocněních je lépe o liposukci vůbec neuvažovat.  Dále si musí být tato žena vědoma toho, co ji liposukce skutečně může poskytnout a mít realistická očekávání. Liposukci totiž nelze považovat prvoplánově za metodu hubnutí, i když je tak někdy veřejností vnímána, jako spíš za metodu tvarování těla, při které dochází k redukci tuku jen na vybraných místech. Obezitu je proto nutné řešit jinak. Jelikož se konečný výsledek zákroku plně projeví až po několika měsících, je nutné, aby žena dokázala být i trpělivá.

Jaké problémové partie si nechávají ženy nejčastěji zkrášlit?

Těmi úplně nejčastěji ošetřovanými partiemi jsou bezesporu stehna, především ta zevní, kam se ženám může ukládat tuk už ve velmi mladém věku. Stejně tak často jsou pak řešeny hýždě a bříško. Výše uvedená jsou právě ta místa, která si vysloužila nálepku „problematické partie“. V poněkud menší míře se také provádí například liposukce podbradku, kolen, boků …

A co muži? Svěřují se také do rukou plastických chirurgů?

Liposukce a plastická chirurgie vůbec se stává u našich mužů stále populárnější. Jsou pryč doby, kdy muži vyhledávali estetickou chirurgii jen v případě nejvyšší nouze a na kliniku se plížili zadním vchodem, aby svými známými nebyli nařčeni ze zženštilosti. Naopak, liposukce dokáže pánům jejich mužný vzhled umocnit. Zde mám na mysli především gynekomastii, kdy dojde ke zvětšení prsní žlázy a liposukce je vhodnou metodou, jak opět získat mužnou hruď. Další zákroky, které muži dnes již běžně podstupují, jsou prováděny v oblasti břicha, boků, stehen.

Jaké jsou novodobé metody v plastické chirurgii v oblasti liposukcí?

Zákonitě se vyvíjí každý obor a metody liposukce neustrnuly. Popsat všechny by bylo zdlouhavé a nudné. Proto se omezím jen na výčet těch nejznámějších. Samotné názvy metod čtenářům dostatečně napoví, na jakém principu je založen odběr tukových buněk z tkáně. Na začátek musíme jmenovat klasickou metodu (pomocí kanyly), která je zároveň i nejstarší.  Následovat budou metody liposukce vibrační, ultrazvukové, laserové, radiofrekvenční a vodní (body- jet®).

Na internetu je nepřeberné množství různých typů zákroků, jak dosáhnout ladných křivek. Jaké jsou nejčastější metody a typy zákroků v České republice?

Asi nejsem ten správný člověk, tedy kompetentní odpovědět na statistiku a trendy. Přestože vlastníme laser na laserovou invazivní liposukci, mám raději vodní liposukci a neinvazivní laser.  A z typů zákroků na naší klinice vede právě vodní liposukce za pomoci přístroje body-jet®. Nejčastěji provádíme vodní liposukci břicha a boků kombinovanou s lipograftingem (přenosem) vlastního tuku do prsou. A také TightSculpting Fotona Dynamis SP, metoda neinvazivního laseru, kdy při 43°C dochází k destrukci tukových buněk, zejména v oblasti krku a jiných malých lokalit těla. Tato metoda vhodně doplňuje liposukci přístrojem body-jet®.

Čím se liší klasická liposukce od vodní?

Při klasické liposukci se do tukové tkáně zavádí kanyla, kterou operatér pohybuje, aby mechanicky narušil tukové vrstvy. Uvolněný tuk se pomocí podtlaku odsává do speciálních nádob. Tento druh zákroku není příliš šetrný a v dnešní době se od něj upouští.

Vodní liposukce funguje na bázi úzkého vodního paprsku, který přístroj body-jet® pod tlakem vhání do tukové tkáně a jemně od ní odlučuje tukové buňky. Ty jsou díky dvoucestné kanyle ihned odsávány. Během výkonu je použito daleko menší množství infiltračního roztoku ve srovnání s jinými technikami. Sama jsem se po zkušenostech s různými dalšími metodami přiklonila právě k tomuto efektivnímu a šetrnému způsobu liposukce.

Zmínila jste liposukční přístroj BODY-JET®. Jaké jsou jeho hlavní výhody? Proč si Vás tento přístroj získal?

BODY-JET® jsem si oblíbila ze čtyř následujících důvodů:

  • • možnost dosažení velmi dobrých výsledků liposukce při zachování maximální míry šetrnosti ke klientovi 
  • • odsáté tukové buňky jsou minimálně poškozené a je možné s nimi dále pracovat 
  • • menší fyzická náročnost pro chirurga 
  • • rychlá rekonvalescence klienta 

Článek bude pokračuje druhou částí nazvanou „Přenos tuku“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print