Doba trvání

2-3 hodiny

Anestezie

Celková anestezie

Doba pobytu

Jednodenní pobyt v klinice

Riziko

Minimální, ale zahrnuje standardní chirurgická rizika jako infekce a komplikace z anestezie

Rekonvalescence

7-14 dní odpočinku, plné uzdravení může trvat několik týdnů

Modelace prsou

Modelace (úprava tvaru prsou)

Zákrok je vhodný zejména pro ženy s ochablým poprsím, které se chtějí cítit lépe. Jde o operativní zlepšení tvaru a celkového vzhledu povislých prsou. Operací docílíme zpevnění a vyzdvižení prsou a navrátíme jim mladistvý vzhled při zachování původního objemu. Výkon je spojen s jednodenním pobytem na GIA clinic a trvá 1 – 2 hodiny s minimálními riziky pro klientku.

Skoro jako jediní v ČR využíváme tzv. PEKTORÁLNÍ BLOK = typ lokální neboli místní anestezie, která je aplikována anesteziologickým lékařem přímo do místa operačního výkonu – prsou – proto je u nás tento výkon pro klientku ještě méně bolestivější. Tento typ anestezie dostanete od GIA clinic jako bonus.

Zlepšení estetického vzhledu: Modelace prsou umožňuje vylepšení tvaru a vzhledu povislých prsou, což může znamenat získání mladistvějšího a harmoničtějšího vzhledu.
Nárůst sebevědomí a pohody: Mnoho žen po modelaci prsou hlásí zvýšené sebevědomí a lepší pohodu v jejich těle, což může pozitivně ovlivnit jejich celkovou kvalitu života.
Trvalé a přirozené výsledky: Tento zákrok poskytuje trvalé a přirozeně vypadající výsledky, což znamená, že klientky mohou dlouhodobě užívat výhod zlepšeného fyzického vzhledu.

Vylepšením tvaru prsou a pozvednutím povislých prsou si žena jistě zvedne své sebevědomí a navrátí se jí pocit atraktivnosti. Principem modelace prsou je vytvoření lepšího vzhledu poprsí – prsa jsou plnější, nadzvednutá a mají dokonalejší tvar. Tuto operaci může podstoupit každá žena po skončení vývoje mléčných žláz, tedy od 18ti let (je však možné operovat dříve avšak po dohodě s rodiči).
Dohoda mezi samotnou klientkou a operujícím lékařem je při předoperační osobní konzultaci, kde jsou probrána veškerá doporučení a možnosti, které vyplývají samozřejmě z přání klientky a jejich proporcí (rozhodující je stávající tvar a velikost prs před operací).

Před operačním zákrokem

Prvním krokem je předchozí konzultace, jejímž hlavním cílem je maximální informovanost klientky – o průběhu chirurgického zákroku, o vedení chirurgických řezů, o rizicích zákroku, kontraindikacích, o anestezii a případných komplikacích.
Klientka musí mít od svého praktického lékaře obecné běžné předoperační vyšetření (základní laboratorní vyšetření, EKG, RTG plic, sonografické vyšetření, mamografické vyšetření a jiné). Samotné požadavky na vyšetření vycházejí ze zdravotního stavu či věku operované osoby.
Doporučené je vysazení všech léků, které zvyšují krvácení – nutná domluva s praktickým lékařem.
Je vhodné vysazení antikoncepce, která až 4x zvyšuje riziko embolizace (samotné vysazení má smysl alespoň dva měsíce před výkonem a musí být na základě domluvy s gynekologem).
Před zákrokem by neměla klientka hladovět a držet nějaké dietní režimy a měl by se chránit před infekcí a nachlazením, nesmí být aktivní opar rtu.
Aktuální zdravotní stav – důležité je, aby se klientka chránila před onemocněním či infekcí – odstup od operace po prodělaném infekčním onemocnění 2 – 3 měsíce.
Před výkonem musí být klientka lačná – nesmí nic jíst, pít ani kouřit (alespoň 6 hodin). 24 hodin před výkonem doporučujeme neužívat alkoholické nápoje a kávu.
Je vhodné se v den výkonu vykoupat, nemazat se žádnými tělovými mléky a krémy, nelíčit se a mít odlakované nehty (na rukou i nohou).
Před operací odložit snímatelné protézy, brýle, šperky, kontaktní čočky, naslouchadla.

Průběh operačního zákroku

Modelace poprsí je chirurgický zákrok prováděný v celkové anestezii. Obecně je tento chirurgický výkon na naší GIA clinic s.r.o. spojen s jednodenním pobytem, kde se o klientky po celou dobu individuálně a s patřičnou taktností velmi rádi staráme.
S klientkou je pořízena důkladná fotodokumentace a pečlivý lékařský nákres fixem na kůži v oblasti prsou.
Opět je klientce vysvětleno, co a jak bude probíhat, kde budou vedeny řezy a podobně.
Řezy jsou nejčastěji vedeny v podobě obraceného písmene „T“.
Na GIA clinic s.r.o. jsou do operované oblasti zavedeny drény, které odvádí tkáňový sekret a krev (odvod těchto tekutin napomáhá hojení a eliminuje případně vzniklé záněty).
Rány (řezy) jsou uzavřeny vstřebatelnými stehy – při převazech se tedy klientka nemusí bát bolestivosti. Operační rány jsou překryty speciálními náplastmi.
Redukovanou i malou část prsní žlázy odesíláme po výkonu k histologickému rozboru. Samotná operace zpravidla trvá 2 – 3 hodiny.
Po zákroku (ještě na operačním sále) je klientce poprsí zafixováno elastickými bandážemi, které jsou druhý den odstraněny a klientka ihned poté začíná nosit speciální zpevňující podprsenku (klientce ji předem individuálně objednáváme u nás na klinice na základě poměření lékařem v den konzultace) – a následuje fáze pooperační péče samotnou klientkou.

Po zákroku

GIA clinic s.r.o. doporučuje, aby si klientka připravila domácnost tak, aby alespoň 7 – 14 dní nemusela namáhat svaly rukou a hrudníku a vykonávat náročnější domácí práce (mytí nádobí, oken, vysávání a podobně).
Návrat do zaměstnání, řízení automobilu, sexuální aktivitu doporučujeme až po 7 – 14 dnech. Samozřejmě záleží na tom, jak se žena cítí, avšak citlivost hrudníku klientce, ve většině případů, ani nedovolí aktivitu dříve, nežli po zmíněných 2 týdnech – pozdržením veškerých aktivit, které nepříznivě ovlivňují hojivost, musí zvážit v domácím prostředí sama klientka, musí neustále dbát na svoji bezpečnost a nezapomínat na doporučení od lékaře.
Domácí pooperační péče je nedílnost součástí úspěchu každého chirurgického zákroku.
Fyzickou aktivitu a aktivní sport doporučujeme provádět ve zpevňující podprsence a to minimálně po 6 – 8 týdnech po zákroku.
V domácím prostředí je bolest zvládána s běžně dostupnými analgetiky, které operatér doporučí užívat (běžně postačí brát po dobu 2 – 3 dnů).
Speciální zpevňující podprsenku klientka nosí nejméně 6 týdnů (lépe 8 týdnů) a sundává ji jen minimálně (pro potřebu osobní hygieny).
Další doporučení a informace (péče o jizvy, slunění a jiné) budou předány lékařem následně po operaci.
Výsledek chirurgického zákroku průběžně sledujeme na osobních kontrolách u nás na GIA clinic s.r.o. avšak konečný výsledek je očekáván po 3 měsících po operaci.
Po modelaci prsou doporučujeme každoroční sonografické vyšetření prsou.

Kontraindikace zákroku

Záleží na daném onemocnění a na celkovém zdravotním stavu.
Mezi hlavní kontraindikace patří: infekt akutní či chronický, opar rtu, autoimunitní onemocnění, závažné alergické stavy, akutní fáze maligního onemocnění, těhotenství či kojení a další vážná onemocnění zjištěná během pohovoru s klientkou – zájemkyní o daný výkon.

V den operace si vezměte s sebou

  • předoperační vyšetření (pokud jste jej již neposlala emailem)
  • léky, které klientka pravidelně užívá (vzít si ranní dávku a zapít malým množstvím vody)
  • věci osobní potřeby
  • kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy, případně stanovenou částku v hotovosti
  • pokud bude Vaše platba realizována platební kartou, doporučujeme předem ověřit výši limitu denního výběru.

Cena zákroku

Přesnou cenu lze získat po konzultaci.

Vzájemná důvěra je pro nás prioritou, a proto se snažíme nabídnout nejen kvalitní péči, ale také transparentní informace o cenách. 

Často kladené otázky

Jak dlouho trvá zotavení po modelaci prsou?
Obvykle se doporučuje 7-14 dní odpočinku a minimalizace fyzické aktivity. Plný návrat k běžným činnostem může trvat několik týdnů.
Standardní rizika zahrnují infekce, krvácení a možné komplikace s anestezii, ale tyto jsou minimální a vzácné, zejména u klinik s vysokým standardem péče.
Ano, výsledky jsou obvykle trvalé, ale mějte na paměti, že přirozené stárnutí a změny těla, jako je těhotenství, mohou výsledky ovlivnit.
Ano, vznikají jizvy, ale moderní chirurgické techniky minimalizují jejich viditelnost a s časem blednou.

Objednejte se na konzultaci

Stačí vyplnit tento formulář a o zbytek se postaráme my.

Nahrajte až 5 fotek, pokud máte k dispozici:

Další služby

Léčba jizev, strií a hlubokých vrásek

Gynekomastie

Permanentní make-up prsního dvorce

Zmenšení prsních dvorců