Doba trvání

1-2 hodiny

Anestezie

Celková anestezie

Doba pobytu

Jednodenní pobyt v klinice

Riziko

Minimální

Rekonvalescence

7-14 dní

Modelace prsou spojená s augmentací

Modelace prsou spojená s augmentací

Zákrok je vhodný zejména pro ženy s ochablým poprsím, které se chtějí cítit lépe. Cílem výkonu je vytvoření lepšího vzhledu prsou. Jedná se o operativní zlepšení tvaru a celkového vzhledu povislých prsou. Opětovné zpevnění, vyzdvižení a zvětšení za pomocí vložení silikonové vložky (implantátu) docílíme opětovnému mladistvému a lepšímu vzhledu. Modelace prsou spojená s augmentací se na GIA clinic provádí v celkové anestezii, výkon je spojen s jednodenním pobytem na klinice. Operace trvá 1 – 2 hodiny s minimálním rizikem pro klientku. Podle přání klientek nabízíme kulaté, anatomické i ergonomické implantáty několika světových značek. Implantáty, které v GIA clinic používáme, patří k nejlepším na trhu a splňují náročné kvalitativní požadavky platné v EU.

Skoro jako jediní v ČR využíváme tzv. PEKTORÁLNÍ BLOK = typ lokální neboli místní anestezie, která je anesteziologickým lékařem aplikována přímo do místa operačního výkonu – prsou – proto je u nás tento výkon pro klientku ještě méně bolestivější. Tento typ anestezie dostanete od GIA clinic jako bonus.

Komplexní zlepšení vzhledu: Tento zákrok kombinuje zpevnění povislých prsou a jejich zvětšení, což poskytuje komplexní zlepšení vzhledu a tvaru prsou.
Zvýšené sebevědomí a spokojenost s tělem: Kombinace modelace a augmentace často vede k výraznému nárůstu sebevědomí a celkové spokojenosti s vlastním tělem.
Individuálně přizpůsobený výsledek: Díky široké škále implantátů a chirurgických technik je možné dosáhnout výsledků, které jsou přizpůsobeny individuálním potřebám a přáním klientek.

Ztráta sebevědomí a stud jsou většinou příčiny, proč ženy volí plastickou operaci modelace prsou spojenou zároveň s jejich zvětšením. Operaci může podstoupit každá žena po skončení vývoje mléčných žláz, tedy od 18 ti let (je však možné operovat dříve, ale pouze po dohodě s rodiči a s jejich souhlasem). Je vhodné též zvážit vhodnost tohoto operačního zákroku u žen, které se chystají otěhotnět v průběhu 1 – 2 let, neboť po těhotenství a kojení dochází často ke změnám samotného poprsí. Díky pokrokům dnešní doby je na trhu široká škála výrobců s různými velikostmi, tvary, profily, povrchy a hmotnostmi implantátů – takže u nás na GIA clinic mají ženy z čeho vybírat. Vždy záleží na výběru klientky a na dohodě s operujícím lékařem. Při předoperační osobní konzultaci jsou probrány veškeré možnosti a doporučení, které vyplývají z přání klientky, dispozic klientky, proporce těla (výška, váha, obvod hrudníku, tvar prsou) a podobně.

Před operačním zákrokem

Prvním krokem je předchozí konzultace, jejímž hlavním cílem je maximální informovanost klientky – o průběhu chirurgického zákroku, o vedení chirurgických řezů, o rizicích zákroku, kontraindikacích, o anestezii a případných komplikacích.
Klientka musí mít od svého praktického lékaře obecné běžné předoperační vyšetření (základní laboratorní vyšetření, EKG, RTG plic, sonografické vyšetření, mamografické vyšetření a jiné). Samotné požadavky na vyšetření vycházejí ze zdravotního stavu či věku operované osoby.
Doporučené je vysazení všech léků, které zvyšují krvácení – nutná domluva s praktickým lékařem.
Je vhodné vysazení antikoncepce, která až 4 x zvyšuje riziko embolizace (samotné vysazení má smysl alespoň dva měsíce před výkonem a musí být na základě domluvy s gynekologem).
Před zákrokem by neměla klientka hladovět a držet nějaké dietní režimy a měl by se chránit před infekcí a nachlazením, nesmí být aktivní opar rtu.
Aktuální zdravotní stav – důležité je, aby se klientka chránila před onemocněním či infekcí – odstup od operace po prodělaném infekčním onemocnění 2 – 3 měsíce.
Před výkonem musí být klientka lačná – nesmí nic jíst, pít ani kouřit (alespoň 6 hodin). 24 hodin před výkonem doporučujeme neužívat alkoholické nápoje a kávu.
Je vhodné se v den výkonu vykoupat, nemazat se žádnými tělovými mléky a krémy, nelíčit se a mít odlakované nehty (na rukou i nohou).
Před operací odložit snímatelné protézy, brýle, šperky, kontaktní čočky, naslouchadla.

Průběh operačního zákroku

Modelace poprsí spojená zároveň se zvětšením poprsí (za pomocí implantátu) je chirurgický zákrok prováděný v celkové anestezii. Obecně je tento chirurgický výkon na naší GIA clinic s.r.o. spojen s jednodenním pobytem, kde se o klientky po celou dobu individuálně a s patřičnou taktností velmi rádi staráme.
S klientkou je pořízena důkladná fotodokumentace a pečlivý lékařský nákres fixem na kůži v oblasti prsou.
Opět je klientce vysvětleno, co a jak bude probíhat, kde budou vedeny řezy a podobně. Pro zvolení operačního postupu je velmi rozhodující stávající tvar a velikost poprsí klientky.
Řezy jsou nejčastěji vedeny kolem dvorce a jizvou, která směřuje k podrprsní rýze nebo pak řezy v podobě obraceného písmene „T“.
Na GIA clinic s.r.o. jsou do operované oblasti zavedeny drény, které odvádí tkáňový sekret a krev (odvod těchto tekutin napomáhá hojení a eliminuje případně vzniklé záněty).
Rány (řezy) jsou uzavřeny vstřebatelnými stehy – při převazech se tedy klientka nemusí bát bolestivosti. Operační rány jsou překryty speciálními náplastmi.
Redukovanou i malou část prsní žlázy odesíláme po výkonu k histologickému rozboru. Samotná operace zpravidla trvá 2 – 3 hodiny.
Po zákroku (ještě na operačním sále) je klientce poprsí zafixováno elastickými bandážemi, které jsou druhý den odstraněny a klientka ihned poté začíná nosit speciální zpevňující podprsenku (klientce ji předem individuálně objednáváme u nás na klinice na základě poměření lékařem v den konzultace) – a následuje fáze pooperační péče samotnou klientkou.

Po zákroku

GIA clinic s.r.o. doporučuje, aby si klientka připravila domácnost tak, aby alespoň 7 – 14 dní nemusela namáhat svaly rukou a hrudníku a vykonávat náročnější domácí práce (mytí nádobí, oken, vysávání a podobně).
Návrat do zaměstnání, řízení automobilu, sexuální aktivitu doporučujeme až po 7 – 14 dnech. Samozřejmě záleží na tom, jak se žena cítí, avšak citlivost hrudníku klientce, ve většině případů, ani nedovolí aktivitu dříve, nežli po zmíněných 2 týdnech – pozdržením veškerých aktivit, které nepříznivě ovlivňují hojivost, musí zvážit v domácím prostředí sama klientka, musí neustále dbát na svoji bezpečnost a nezapomínat na doporučení od lékaře.
Domácí pooperační péče je nedílnost součástí úspěchu každého chirurgického zákroku.
Fyzickou aktivitu a aktivní sport doporučujeme provádět ve zpevňující podprsence a to minimálně po 6 – 8 týdnech po zákroku.
V domácím prostředí je bolest zvládána s běžně dostupnými analgetiky, které operatér doporučí užívat (běžně postačí brát po dobu 2 – 3 dnů).
Speciální zpevňující podprsenku klientka nosí nejméně 6 týdnů (lépe 8 týdnů) a sundává ji jen minimálně (pro potřebu osobní hygieny).
Další doporučení a informace (péče o jizvy, slunění a jiné) budou předány lékařem následně po operaci.
Výsledek chirurgického zákroku průběžně sledujeme na osobních kontrolách u nás na GIA clinic s.r.o. avšak konečný výsledek je očekáván po 3 měsících po operaci.
Po modelaci prsou doporučujeme každoroční sonografické vyšetření prsou.

Kontraindikace zákroku

Záleží na daném onemocnění a na celkovém zdravotním stavu.
Mezi hlavní kontraindikace patří: infekt akutní či chronický, opar rtu, autoimunitní onemocnění, závažné alergické stavy, akutní fáze maligního onemocnění, těhotenství či kojení a další vážná onemocnění zjištěná během pohovoru s klientkou – zájemkyní o daný výkon.

V den operace si vezměte s sebou

  • předoperační vyšetření (pokud jste jej již neposlala emailem)
  • léky, které klientka pravidelně užívá (vzít si ranní dávku a zapít malým množstvím vody)
  • věci osobní potřeby
  • kopii dokladu o zaplacení operace nebo zálohy, případně stanovenou částku v hotovosti
  • pokud bude Vaše platba realizována platební kartou, doporučujeme předem ověřit výši limitu denního výběru.

Cena zákroku

Specifická cena se liší podle zvolených implantátů a konkrétních podmínek zákroku; přesné informace poskytneme po konzultaci.

Vzájemná důvěra je pro nás prioritou, a proto se snažíme nabídnout nejen kvalitní péči, ale také transparentní informace o cenách. 

Často kladené otázky

Jak dlouho trvá zotavení po modelaci a augmentaci prsou?
Celková doba zotavení se může lišit, ale většina klientek může očekávat návrat k běžným aktivitám do 7-14 dnů po zákroku.
V mnoha případech je kojení stále možné, ale záleží na konkrétních chirurgických technikách a umístění implantátů.
Výsledky jsou obvykle dlouhodobé, ale mějte na paměti, že stárnutí těla a hormonální změny mohou mít vliv na vzhled prsou v průběhu času.
Standardní rizika zahrnují infekci, krvácení, reakci na anestezii a možné komplikace spojené s implantáty.

Objednejte se na konzultaci

Stačí vyplnit tento formulář a o zbytek se postaráme my.

Nahrajte až 5 fotek, pokud máte k dispozici:

Další služby

Léčba jizev, strií a hlubokých vrásek

Gynekomastie

Permanentní make-up prsního dvorce

Zmenšení prsních dvorců