Doba trvání

30-40 minut

Anestezie

Znecitlivující krém

Doba pobytu

Ambulantní zákrok

Riziko

Minimální

Rekonvalescence

Rychlá

Léčba inkontinence

Léčba inkontinence

Inkontinence či únik moči patří v současné době poměrně častou poruchu. Jedná se o velmi nepříjemný problém, který narušuje každodenní život mnoha žen a představuje tak psychickou újmu, která může vést i k depresivním stavům a strachu.

Na sebedůvěře každé ženy velmi záleží, neboť ovlivňuje chod celého života. Psychický blok a stud mohou vést ke ztrátě přirozeného sebevědomí. Laserových zákroků je velmi mnoho, ovlivňujeme jimi části těla, které jsou pro běžné okolí vidět, avšak odstranění inkontinence není estetickou záležitostí, která ženě navrátí pozitivní vjem svého těla, ale převážně záležitostí zlepšení kvality běžného osobního života, odstranění problémů při sportu, smíchu, kýchnutí, menší fyzické zátěži či jiných aktivitách a zlepšení hygieny intimní partie.
Léčba inkontinence pomocí laseru FOTONA je neinvazivní, bezbolestný, bez chirurgických řezů a krvácení a je velmi rychlá s rychlým nástupem účinku.

Léčba inkontinence je určená všem ženám, které únik moči obtěžuje, a chtějí se zase cítit dobře. Lehký až střední stresový únik moči neboli inkontinence vzniká z mnoha příčin – na základě vrozených dispozic, při sedavém zaměstnání, při hormonálních změnách způsobených menopauzou, při poklesu pánevního dna či zeslabení poševní sliznice způsobené zátěží při vaginálním porodu a jiné. Stresovou inkontinenci lehčího až středního stupně lze léčit bezbolestně laserem, který GIA clinic s.r.o. vlastní – jedná se o revoluční laser FOTONA. Tento neinvazní laserový zákrok může podstoupit každá žena od 18ti let (je však možné aplikovat laser i dříve avšak po dohodě s rodiči). Je vhodné též zvážit vhodnost u žen, které se chystají otěhotnět, neboť by mohly poporodní změny ovlivnit výsledek. Velmi velkou výhodou tohoto bezbolestného zákroku je tedy nejenom zmíněné omlazení a zpevnění vagíny, ale i snížení infektů močového měchýře, kvasinkových infekcí, zánětů, zvýšená lubrikace, zúžení a elasticit pochvy, čímž žena dostane i benefit kvalitnějšího sexuálního zážitku, navrácení plnohodnotného života a zlepšení psychiky (což pak platí i pro partnera).

Zlepšení Kvality Života: Léčba inkontinence může významně zlepšit každodenní pohodlí, odstraněním nežádoucího úniku moči, což přináší zvýšení sebedůvěry a psychické pohody.
Bezpečnost a Komfort: Neinvazivní a bezbolestný zákrok bez potřeby chirurgických řezů či krvácení, poskytuje rychlý nástup účinku s minimálním diskomfortem.
Zlepšení Intimního Zdraví: Kromě léčby inkontinence přináší zákrok i další benefity, jako je zvýšená lubrikace, zlepšení citlivosti a elasticity vagíny, což vede k lepšímu sexuálnímu zážitku.

Před laserovým zákrokem

Prvním krokem je předchozí konzultace s lékařem, jejímž hlavním cílem je maximální informovanost klientky – o průběhu zákroku, o případných rizikách zákroku, kontraindikacích a případných komplikacích.
Klientka musí mít od svého gynekologického lékaře za sebou běžná vyšetření a výsledky z cytologického vyšetření. Samotné požadavky na vyšetření vycházejí ze zdravotního stavu či věku klientky.
Není potřeba vysazovat či přerušovat stabilně ordinovanou antikoncepci. Při pravidelném menstruačním cyklu je vhodné operaci načasovat tak, aby byl termín laserového zákroku po menstruaci, nikoli před ní.
Během menstruačního cyklu se operační výkon neprovádí.
Před zákrokem by se měla klientka chránit před infekcí a nachlazením, nesmí být aktivní opar rtu.
Hodnotí se aktuální zdravotní stav – důležité je, aby se klientka chránila před onemocněním. 24 hodin před výkonem doporučujeme neužívat alkoholické nápoje a kávu.
Je vhodné se v den výkonu vykoupat, nemazat se žádnými tělovými mléky a krémy, neholit se v operované oblasti (oholit se den předem).
Před zákrokem odložit snímatelné protézy, brýle, šperky, kontaktní čočky, naslouchadla.

Průběh laserového zákroku

Léčba inkontinence je zákrok prováděný ambulantně, bez použití anestezie, pouze s použitím znecitlivujícího krému.
Klientka lečí na operačním stole v gynekologické poloze.
Opět je klientce vysvětleno, co a jak bude probíhat.
Následně je zasunut speciální nástavec laseru FOTONA do oblasti pochvy (jedná se o úzkou patentovanou hlavici).
Laserový paprsek tak poté působí zářením na vaginální tkáň.
Dochází k hloubkovému prohřátí tkáně, čímž se stimuluje tvorba nových kolagenových vláken v poševní oblasti a močové trubici.
Tkáň je tímto zpevněna, dojde tak k větší podpoře močového měchýře a následně přestane docházet k nežádoucímu úniku moči. Samotný zákrok zpravidla trvá  30 – 40 minut.

Po zákroku

Tento zákrok nevyžaduje žádné speciální doporučení.
Návrat do zaměstnání či odchod domů lze cca po 30 minutách po zákroku.
Je vhodné se po laserovém zákroku vyhýbat saunování, soláriu a koupání.
Co se týká sexuální aktivity – zde samozřejmě záleží na tom, jak se žena cítí, avšak citlivost intimních partií klientce, ve většině případů, nedovolí sexuální aktivitu nejméně 5 – 7 dní po aplikaci laseru.
Pozdržením veškerých aktivit, které nepříznivě ovlivňují hojivost, musí zvážit v domácím prostředí sama klientka, musí neustále dbát na svoji bezpečnost a nezapomínat na doporučení od lékaře.
Následná péče klientkou je nedílnost součástí úspěchu každého zákroku.
V domácím prostředí je případná bolest zvládána s běžně dostupnými analgetiky, které operatér doporučí užívat (běžně postačí brát po dobu 2 – 3 dnů).
Další doporučení a informace budou předány lékařem následně po zákroku.
Výsledek laserového zákroku průběžně sledujeme na osobních kontrolách u nás na GIA clinic s.r.o., ale již po prvním týdnu by měla klientka cítit pozitivní změnu. Výrazné zlepšení by pak mělo přijít do 1 – 2 měsíců po zákroku.
Zpravidla se sezení opakuje ještě jedenkrát z důvodu a celkového doladění, aby byl výsledek co nejlepší – je to však velmi individuální a záleží pak jen na samotné klientce.

Kontraindikace zákroku

Záleží na daném onemocnění a na celkovém zdravotním stavu.
Mezi hlavní kontraindikace patří: infekt akutní či chronický, opar rtu, autoimunitní onemocnění, závažné alergické stavy, akutní fáze maligního onemocnění, těhotenství či kojení a další vážná onemocnění zjištěná během pohovoru s klientkou – zájemkyní o daný výkon.

V den zákroku si vezměte s sebou

  • cytologické vyšetření – výsledky (pokud jste jej již neposlala emailem)
  • léky, které klientka pravidelně užívá
  • věci osobní potřeby
  • kopii dokladu o zaplacení zákroku nebo zálohy, případně stanovenou částku v hotovosti
  • pokud bude Vaše platba realizována  platební kartou, doporučujeme předem ověřit výši limitu denního výběru.

Cena zákroku

14 500 Kč

Vzájemná důvěra je pro nás prioritou, a proto se snažíme nabídnout nejen kvalitní péči, ale také transparentní informace o cenách. 

Často kladené otázky

Je zákrok bolestivý?
Ne, zákrok je bezbolestný, prováděný bez anestezie, pouze s použitím znecitlivujícího krému.
Návrat k normálním aktivitám je možný obvykle ihned po zákroku, sexuální aktivitu se doporučuje omezit na 5–7 dní.
Pozitivní změny jsou obvykle cítit již po prvním týdnu, s dalším zlepšením v průběhu 1–2 měsíců.
Výsledky mohou být dlouhodobé, ale je důležité mít na paměti, že výsledek může být individuálně variabilní.

Objednejte se na konzultaci

Stačí vyplnit tento formulář a o zbytek se postaráme my.

Nahrajte až 5 fotek, pokud máte k dispozici:

Další služby

Odstranění znamének, hemangiomů, výběžků a kožních defektů

Pigmentové a vaskulární léze

Laserové tvarování těla a vypínání kůže

Ošetření metličkových žil – laser